Тамара Матяш: «Виконання бюджету 2015 року буде складним»

Начальник управління фінансів РДА Тамара Матяш поінформувала про завершення бюджетного року. Заробітна плата цього року становила 160 млн грн, це майже 90 відсотків від запланованого бюджету. Залишається лише 10 відсотків на виплату незахищених статей. Тож знаходимось в режимі жорсткої економії коштів.

Цьогоріч розпочали опалювальний сезон набагато пізніше, що дало змогу зекономити більш ніж півмільйона гривень і їх направлено на проплату незахищених статей бюджету. За рахунок економії в грудні забезпечили придбання дизпалива в ЗОШ – це близько 200 тис. грн та авансували придбання продуктів харчування для школярів. Авансові платежі школам за тепло профінансовано майже на 6000 тис. грн.
У 2014 році з бюджету виплачено матеріальну допомогу на оздоровлення педагогічних працівників й обслуговуючого персоналу; медиків й обслуговуючого персоналу первинної ланки.
Водночас знаходимося в стадії погашення середньострокової позики. Це 38 млн 400 тис. грн, які брали минулого року на погашення заборгованості з виплати заробітної плати бюджетникам. На 1 грудня списано 7 млн 400 тис. грн. Тож фінансування в грудні здійснюється за рахунок залишку, який накопичився на початок грудня.
Станом на 10 грудня лише 4 сільські бюджети не виконано, але ще є час, щоб владнати ситуацію.
«Наступний рік буде набагато складнішим, оскільки 2 січня з нас автоматично спишуть близько 20 млн грн позики. Виконання бюджету 2015 року буде складним, але ми переживемо ці часи», — підсумувала Т. Матяш.

Share Button