Українці назвали найбільші недоліки поліції

ДОСЛІДЖЕННЯ. Найбільшими недоліками в роботі поліції українці вважають непрофесіоналізм, корумпованість і небажання захистити просту людину. Про це йдеться у результатах національного соціологічного дослідження «Поліція України очима населення», повідомляє Укрінформ.

«Серед найбільших недоліків у роботі поліції респонденти вказали: непрофесіоналізм (39,3%), корумпованість (36,8%), небажання захистити «просту людину» (30,9%). 26,4% опитаних також указали на слабкий зв’язок із населенням, а 20,6% – на безкарність працівників поліції», – йдеться у результатах дослідження.

Як наголошується, 878 респондентів (4,6% від загальної кількості опитаних) указали, що протягом року працівники поліції порушували їхні права чи права їхніх близьких або недостатньо добре виконували свою роботу. Також 1,7% респондентів (326 опитаних у відповідній вибірці) зазначили, що зазнавали від працівників поліції побоїв, страждань чи катувань.

90,7% громадян, які зазнали від поліції порушення їхніх прав чи прав їхніх близьких або які вказали на недостатньо добре виконання поліцією своєї роботи, не подавали офіційних скарг. Основна причина – думка, що це буде марно (51,4%%).

Також серед загальної кількості опитаних 10,2% вказали, що протягом останнього року вони стали жертвами злочину. Найчастіше – хуліганства, різних видів крадіжок і шахрайства.

Загалом на запитання, чи треба повідомляти до поліції про злочин, 33,4% опитаних відповіли, що завжди звернуться із такою інформацією, 23,6% звернуться «в більшості випадків», 28,8% вирішуватимуть «залежно від ситуації», а 1,6% – «не звертатимуться за жодних обставин».

Опитування проведено Харківським інститутом соціальних досліджень у межах проекту Харківської правозахисної групи щодо боротьби з катуванням та безкарністю за підтримки Європейського Союзу.

Share Button