Відтепер усі домогосподарства бориспільської громади платитимуть за вивезення сміття

Відповідне рішення прийняли депутати Бориспільської міської ради на черговому тринадцятому пленарному засіданні. Як зауважив заступник міського голови Віталій Горкун, затверджено типові правила благоустрою, що відтепер діятимуть на території Бориспільської територіальної громади. По-перше, їх привели у відповідність до законодавства. По-друге, внесли два пункти, а саме: 1) кожне домоволодіння зобов’язане укласти договір на вивезення сміття; 2) забороняється спалювати городину та іншу рослинність. За нехтуваання правилами благоустрою порушників каратимуть відповідно до адміністративного кодексу (КУпАП).

Про що сперечалися

Хоч за це питання депутати і проголосували та більше уваги приділили вартості проїзду в міських маршрутках. Нагадаю, виконавчий комітет прийняв непопулярне рішення щодо підняття вартості проїзду в громадському транспорті до 10 гривень. Минулої сесії порушили питання про зменшення вартості, проте воно не набрало необхідної кількості голосів.

Цієї сесії незгодні з підняттям ціни прийшли з петицією, яка набрала 226 голосів і дає змогу повторно винести на сесію питання про зменшення ціни за проїзд. Перед голосуванням міський голова, активісти та депутати ділилися своїм баченням.

Так, активісти наполягали на тому, що ціна не має економічного обґрунтування. Окрім того, зауважували, що перевізники отримали 3 млн грн дотацій, при цьому водії часто відмовляють у проїзді пільговим категоріям пасажирів та змушують школярів, які не тільки їздять до школи, а й відвідують гуртки, сплачувати повну вартість проїзду.

Депутат Володимир Шалімов наголосив, що за останній рік зросли ціни на метал, електроенергію, запчастини тощо. Проте хоч він і виробничник і позиція перевізників йому зрозуміла, їхня фракція голосуватиме за відміну високого тарифу.

На думку міського голови Володимира Борисенка, відміняти вартість у 10 грн не є резонним. Адже, за останніми дослідженнями, вартість проїзду в громадському транспорті в Київській області має взагалі становити 12 грн. Тому нинішня ціна є більш прийнятною, оскільки після аудиту та вивчення економічного обґрунтування може виявитися, що вартість проїзду становитиме й більше десяти гривень.

Вчергове депутат Ігор Шалімов запропонував утворити комунальне підприємство для перевезення пасажирів. За словами міського голови, гроші на це в бюджеті є, але потрібен час на утворення такого підприємства – від 6 до 9 місяців.

Бути чи не бути гаражному кооперативу?

На пленарне засідання завітали й власники гаражів, що по вул. Новопрорізна в м. Бориспіль. У липні вони подали заяву на отримання державного акта на землю біля кооперативу на правах оренди, однак відповіді поки що не отримали. Тож запанікували, бо подумали, що на цю ділянку хтось накинув оком. Але ж люди вже чотири десятки років користуються землею, яку їм виділило під гаражі керівництво колишньої райсільгосптехніки, тому вважають, що мають більше прав на неї.

– Ми не самозабудовники, – наголосила голова кооперативу.

Натомість їх заспокоїли. Підтримали мешканців і депутати Микола Корнійчук та Володимир Шалімов, які запропонували розглянути це питання наступної сесії. Своєю чергою, міський голова зауважив, що потрібно провести інвентаризацію території, перш ніж віддавати землю в оренду під кооператив.

Звернення до президента

Депутатка Катерина Шабан із голосу внесла два питання щодо звернення до президента, Кабінету міністрів та Верховної Ради України. Суть звернень у тому, щоб керівництво держави втрутилося та зробило кроки до поліпшення соціального стану населення. Йдеться про пенсіонерів, які отримують мінімальні пенсії (від імені бориспільських депутатів пропонується виплачувати таким пенсіонерам 13-ту пенсію). А також про недопущення підняття тарифів для населення. Питання депутати підтримали. Тепер слово за керівництвом держави, яке має відреагувати і прийняти правильне рішення.

Коротко про різне

З нагоди 30-ої річниці Незалежності України голова ради ветеранів Бориспільщини Володимир Галець від імені ГО «Асоціація ветеранів МВС України» вручив пам’ятні відзнаки Бориспільському міському голові Володимиру Борисенку та депутатам міськради Миколі Гроні, Володимиру Шалімову та Миколі Кравчуку.

Бориспільська дитячо-юнацька спортивна школа посіла перше місце в Київській області в огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання серед ДЮСШ Київщини. Огляд проходить один раз на чотири роки.

У селах Любарці, Кучаків та Рогозів буде розроблено проєкти землеустрою щодо відведення ділянок у комунальну власність для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги.

Павло МАГДЕНКО, фото автора

Share Button