ЯК У ВИШЕНЬКАХ ЗИМУ ПРОВОДЖАЛИ

Смачно та весело Бориспільщина проводжала зиму. Районну естафету вже цієї неділі переймали і вишеньківці. Ба більше: аби скуштувати вареників та ситних млинців з медом, люд завітав із сусідніх сіл. І хоча весна на термометрі так і не зявилася, у танцях, народних забавах та конкурсах було спекотне літо.

«Перш ніж гуляти, мусить старший газда Вишеньківської громади слово держати». Тетяна Кулинич скромно злилася з натовпом, аби через якісь дві години особисто частувати односельців та гостей. На погоду не нарікала, мовляв, «Масниця – на те вона й Масниця, що з зимою прощаємося». Додала: «Минулого року не те що вітер, сніг летів за пазуху».

Особливості святкування сиропусного тижня у традиціях відтворювали учасниці народного аматорського вокального колективу «Вишенька». Це вони і колодку сповивали, і нежонатого парубка змушували її тягати, і гарячим «колодієвим» напоєм пригощали. Липа, деревій, чебрець, м’ята і мед пробуджували сонце у душах кожного, аби «зло не сточило серце й душу». А після – дівчата затягли веселої під керівництвом Віталія Сахацького.

Авторка сценарію, ведуча Ольга Сусленко як ніхто інший знає, що таке зиму проводжати – весну зустрічати. «Я вже й не пам’ятаю, скільки таких проводів було. І хоча традиції, здавалося б, однакові, та щораз по-різному, бо велику роль відіграє настрій публіки».

А для односельців та гостей Вишеньок цілий «букет» тематичних загадок. Правильна відповідь давала можливість отримати один з інгредієнтів для приготування пісних страв. Відтак, дехто повертався додому з пляшкою олії або пакунком борошна.

На сміливців же чекала гра «Хто швидше», де командну першість визначали за швидкістю передавання сковорідки з млинцем тому, хто позаду. У «Хто зверху? Він чи Вона?» чоловіки і жінки складали слова з чотирьох літер, на запитання відповідали «вірю» чи «не вірю».

Із найкращими побажаннями добра, любові, щастя, миру ведуча окремо частувала їстівними сюрпризами, а для всіх і кожного – вареники та млинці медові з рук очільниці Вишеньківської сільської ради Тетяни Кулинич.

Серед музик, які того дня серце й душу звеселяли, – гості з Процева родина Лузанів та вокалістка Анна Угрин. До уваги святкуючих – виїзна торгівля та професійні аніматори для дітей.

Як-то кажуть – зиму провели, весну зустріли. Тепер можна готуватися до тепла, очиститися від грішних думок під час святої Чотиридесятниці і чекати Воскресіння Христового.

Тетяна Підгурська, «ТС»

Share Button