Прем’єр: «Локдаун не потрібен, якщо українці вакцинуватимуться»

Введення посилених карантинних обмежень не буде потрібне, якщо громадяни відповідально поставляться до вакцинації та пройдуть щеплення проти COVID-19. Про це під час пресконференції сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Чи потрібен нам локдаун? Якщо всі вакцинуються, свідомо і відповідально до цього підходять, – не потрібен. Чи локдаун вплине не економіку – вплине. Ми тільки набрали темп зростання, ми хочемо його зберегти. Тому я раз за разом закликатиму українців вакцинуватися, не переживати. Вакцини, які є в Україні, – надійні, ефективні і безпечні», – наголосив Шмигаль.

Він нагадав, що зміни до постанови про карантинні обмеження, які уряд схвалив 13 вересня, покликані не блокувати роботу економіки й убезпечити населення від інфікування та наслідків COVID-19.

«У жовтій зоні все може працювати за умови, що колективи вакциновані щонайменше першою дозою, і відвідувачі провакциновані щонайменше першою дозою. Це нормальні умови для того, щоб не блокувати економіку, не закривати школи, садочки, не переривати навчальний процес, не зменшувати ВВП, надходження в бюджет і, в результаті, не зменшувати зарплати медиків і вчителів з точки зору логічного ланцюжка. Ми хочемо, щоб все працювало, нічого не закривалося, але ми маємо убезпечити людей від заражень і наслідків COVID-19», – сказав прем’єр.

Він додав, що у червоній зоні епіднебезпеки також діятимуть вимоги вакцинації для роботи бізнесу і соціальної сфери.

«Треба мати дві дози (вакцини проти COVID-19 –- ред.) для того, щоб працювати закладу, але колектив має бути провакцинований на 100%, і відвідувачі також мають показати сертифікат про вакцинацію двома дозами. Це убезпечує людей від зараження і наслідків і це не дає розповсюджуватися ковіду, і водночас дає бізнесу змогу працювати», – підкреслив Шмигаль.

За його словами, контроль за дотриманням протиепідемічних обмежень покладається на Державну службу з захист прав споживача та Національну поліцію.

 

Share Button