Велобезпека чи небезпека?

Багато учнів, переважно хлопців, їздить до школи на велосипедах – нині це модно, а ще швидко і можна похизуватися залізним другом перед однокласниками. Та при цьому більшість із них, на жаль, нехтують найпростішими засобами безпеки – не користуються шоломом, перевищують швидкість і… не знають елементарних правил дорожнього руху.

Нещодавно у мережі Фейсбук лікар «Бориспільської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування» Ілля Луців повідомив, що до лікарні доставлено 10-річну дитину після ДТП – зіткнення двох велосипедистів.

За його словами, після встановлення діагнозу – а це черепно-мозкова травма, для подальшого лікування дитину відправлено до обласної лікарні. Саме тому лікар закликав дорослих не випускати дітей на велосипеді чи електричному самокаті без захисного шолома.

У коментарі «ТС» Ілля Луців наголосив, чому носити шолом – важливо: «чітка статистика про велосипедні ДТП ніде не ведеться, але підтверджений факт, що ті, хто використовує велошоломи, якщо й отримують пошкодження черепу, то незначні, які не загрожуватимуть життю. Справитися із переломами кінцівок після ДТП значно легше, ніж з черепно-мозковою травмою».

З кожним роком кількість велосипедистів лише збільшується, як і збільшується кількість ДТП. Саме тому, аби ваша їзда була безпечною, «ТС» нагадує правила для велосипедистів на дорозі.

Найголовніше – у кожного має бути шолом, який буде комфортним, надійно застібатиметься й обраний за розміром.

Велосипед має бути оснащений гальмами, дзвінком, ліхтариком (для їзди вночі), відбивачами (для того, аби бути помітним).

Правила безпечної їзди:

діти до 14 років можуть їздити по стадіону, в парках, на спеціальних майданчиках;

рух по тротуару забороняється всім, окрім дітей до 7-ми років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих;

по дорозі на велосипедах мають право їздити діти від 14 років;

повороти потрібно показувати рукою (вліво-вправо). Гальмування – руку вверх;

вночі потрібно вмикати ліхтарі та мигалки;

забороняється рух проїжджою частиною, коли є велодоріжка;

аби перейти дорогу, велосипедист повинен злізти з транспортного засобу і, везучи його поруч, перейти дорогу на пішохідному переходу.

Велосипедистам забороняється:

під час руху триматися за інший транспортний засіб;

їздити не тримаючись за кермо та знімати ноги з педалей;

перевозити пасажирів на велосипеді (за винятком дітей до 7 років на спеціальному додатковому сидінні).

СТАТИСТИКА:

За інформацією пресслужби батальйону патрульної поліції в м. Бориспіль, у 2020 р. (з 1 січня по 31 серпня) в місті за участі велосипедистів зареєстровано 6 ДТП. Як наслідок, 5 осіб постраждало, одна особа загинула і 4 травмовано;

у 2021 р. (з 1 січня по 31 серпня) скоєно 5 ДТП, одна особа постраждала й одна травмована.

Share Button