Віктор Ляшко: «Бізнес сам обиратиме, як працюватиме за карантинних обмежень»

Зміни, які ухвалив уряд до постанови про епідемічні обмеження, дозволяють працювати певним сферам економіки при посиленні карантинних обмежень, за умови вакцинації колективу і прийняття тільки вакцинованих відвідувачів. Про це в ефірі програми Свобода слова на ICTV сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Сьогодні ті зміни, які ми запропонували в постанові, дозволяють працювати закладам або з такими обмеженнями, які були для жовтого рівня епідемічної небезпеки, або в разі, якщо вакциновано 80% колективу і приходять вакциновані люди – або в кінотеатр, або в спортзал – тоді можна ці обмеження не застосовувати. Власник закладу обирає, яким шляхом рухатися: або працює в карантинних обмеженнях, або показує, що цей заклад працює для вакцинованих і в ньому весь колектив вакцинований», – сказав Ляшко.

Таким чином, за його словами, заклади харчування, спортивні заклади, кінотеатри тощо зможуть працювати і в червоному рівні епідемічної небезпеки, якщо 100% працівників цих закладів матимуть ковід-сертифікат, який підтверджує повний цикл вакцинації проти COVID-19, або проходитимуть ПЛР-тестування кожні три дні, або нададуть дані про перенесену коронавірусну хворобу.

Що стосується усіх закладів освіти – дитячих садочків, початкових класів, середньої та вищої школи, то вони можуть працювати за умови вакцинації викладацького складу більше, ніж на 80%, причому у жовтому рівні епіднебезпеки допускається вакцинація 80% педагогічного колективу хоча б однією дозою ковід-вакцини.

Міністр охорони здоров’я нагадав, в Україні діє законодавство, згідно з яким передбачено обов’язкову вакцинацію так званого декретованого контингенту, коли до роботи в тій чи іншій сфері допускаються виключно або вакциновані люди, або люди, які пройшли медичний огляд на носійство збудника певної хвороби.

Share Button