ІЗ СЕСІЇ БОРИСПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: ПРО ПЕРВИНКУ, МАМОГРАФ ТА ЗЕМЕЛЬНІ АФЕРИ

53 сесія міської ради затяглася… Хоча й з перервою, але народні обранці питання вирішували з 10:00 до 18:00. Окрім земельних, серед найрезонансніших – доля первинки на Гоголя, 2, мамограф, який зафункціонує з квітня, плани щодо будівництва Центру комплексної реабілітації для людей з інвалідністю та «підводні камені» зведення будинку-готелю для громадян Ізраїлю.

ПЕРВИНКА РАЙОНУ «ПЕРЕЇДЕ» ДО МІСТА?

Традиційно сесію розпочали з приємного: фотоальбомами про Бориспіль привітали депутатів-іменинників, які народилися у лютому, – Ігоря Левітаса та Михайла Шкорупа. А далі слово взяли медики… майже на годину. Лікар загальної практики сімейної медицини району, голова профспілки Степан Капущак повідомив: «У нас проблема з медичним закладом, що по вулиці Гоголя, 2. У лютому наш керівник Денис Хурса видав наказ, що з 1 квітня такий підрозділ буде ліквідовано, і дехто стане на біржу, а хтось перейде на нове місце. Ми, працівники амбулаторії № 1, підписали декларації з пацієнтами, з яких 90% – жителі міста. Голова районної ради Владислав Байчас готовий передати приміщення в оренду міській владі, та місто чомусь нічого не робить. Таким чином, нас не хочуть там, і тут не беруть». До слова: Денис Хурса подав заяву на звільнення за власним бажанням.

Міський голова Анатолій Федорчук уточнив: «Я кажу це зі стовідсотковою впевненістю, аби ніхто не вводив жителів міста в оману: Владислав Байчас запропонував вам два варіанти: перший – створити юридичну особу, другий – передати нам необхідну кількість приміщень, аби жоден лікар чи пацієнт не постраждав. Як на мене, це вже гарна співпраця. Наразі ця амбулаторія числиться в реєстрі районної первинки, та її треба перенести у місто. Тому заздалегідь порушувати питання недоцільно. Треба сісти і вирішити його цивілізовано та юридично». Додав, що лист про наміри передати це приміщення ЦРЛ, а від ЦРЛ – місту надійшов від голови Бориспільської районної ради 4 березня – за день до сесії. Що ж до медичних проблем, присутніх також бентежила відсутність доступних ліків для пацієнтів, діяльність швидкої невідкладної допомоги та банально – умови в палатах для мешканців міста і району.

Наразі зустріч заплановано на понеділок 11 березня, аби конструктивно обговорити подальші дії спільно з медиками, представниками міста та району. Та А. Федорчук неодноразово повторював: «Ніхто нікого не звільнив і не звільнятиме».

ЦЕНТР ДЛЯ ОСОБЛИВИХ ТА МАМОГРАФ ДЛЯ КОЖНОГО

До влади міста звернулися члени ГО «Добродій» з проханням виділити землю для подальшого створення Центру комплексної реабілітації для людей з інвалідністю після 18-ти років: «Наш дім» спеціалізується на неповнолітніх, а що ж говорити про більш дорослих? Вони мають рухатися і розвиватися, отримувати реабілітаційні послуги відповідно до свого віку та потреб. Тому, беручи до уваги наказ Міністерства соціальної політики № 855 та інші законодавчі акти, ми просимо посприяти у виділенні землі». Жінки наводили приклади, коли людина-інвалід залишається наодинці, оскільки батьки відходять, і стає заручником ситуації. При цьому назвали міста, де запровадили таку практику. Місцева влада планує вивчити досвід міста Богуслава, а поки – винесли рішення про виділення ділянки на наступну сесію, за яке проголосували позитивно.

Депутат Ілля Луців запропонував до порядку денного внести питання оренди жителями району мамографа, купленого за кошти міста. «Я знаю, що наші сусіди планують і собі придбати такий апарат, однак разом вони будуть просто простоювати, а так нам вдасться з цього щось мати, і вони зекономлять близько 14 млн грн». За словами голови місцевої первинки Євгенія Черенка, мамограф мав зафункціонувати з 1 квітня за адресою: вул. Лютнева, 12.

АФЕРИ ІЗ ЗЕМЛЯМИ

Питання, за яке депутати проголосували позитивно, – скасування рішення виконавчого комітету міської ради від 28.01.2017 № 55 «Про надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки по вул. Карла Маркса, 55 у місті Борисполі Мордехаю Двіру та Їцхаку Охайону на будівництво житлового будинку». Суть питання в наступному: першопочатково йшлося про двоповерховий будиночок на дві родини з Ізраїлю, та серед жителів міста «прокотилася» думка, що там планують будувати готель. Представник родин запевнив, що все залишається так, як і було обговорено два роки тому, от лише присутніх цікавило питання, як із двох поверхів виходить чотири (3 + мансардне приміщення), загальна площа яких 3200 кв. м: «Ми ж не проти, аби люди мешкали тут, але вони обманом хочуть втілити в життя ідею, яку не озвучували нам, коли брали дозвіл на містобудівні умови». Представник наголошує, що законодавство не порушується, а велика площа виправдана віросповіданнями, де хлопчики та дівчатка мають вчитися і молитися на різних поверхах. Загалом там має перебувати 11 дітей плюс батьки.

Міський голова наголосив на шахрайських схемах у сфері реєстрації прав на нерухоме майно, які набули масового характеру не лише в Борисполі, а й інших містах.

МОРАТОРІЙ НА УКРАЇНСЬКЕ ТА АРХЕОЛОГІЧНІ РОЗКОПКИ У МІСТІ

Рішення щодо мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території міста Бориспіль не прийнято, хоча депутат Олег Верес зауважив: «Минулого разу проголосувало 10 осіб, цього разу – 14. Вже непогано».

Останнім депутати взяли до уваги звіт щодо проведення археологічних розкопок на території міста. «Пропоную написати листа на вказану в отриманому звіті суму, винести її на розгляд освітянської депутатської комісії, а тоді на сесію»,  – наголосив міський голова.

Тетяна ПІДГУРСЬКА, «ТС»

Share Button