Обабіч дороги з Любарець вирубували дерева: депутат анонсував слідчі дії

З січня обабіч автодороги з Любарців до траси Київ-Харків почали вирубувати дерева – так звану смугу відводу. Як з’ясувалось, договорів, актів, лісорубних квитків на вирубування – не надавали.  Правоохоронці арештували лісовоз та знаряддя вирубування. Про це повідомив депутат Київської облради Олександр Мефодій.

Депутат одразу роз’яснив, що вирубували дерева у межах села офіційною – за рішенням виконкому Любарецької сільської ради: «Дерева вибракувані екологами, є відповідні акти. Загалом це рішення передбачає вирубування 484 дерев на території Любарець та Тарасівки».

Проте, за його О. Мефодія, вирубування продовжилось і далі за межі села, на що не видавалось ні договорів, ні актів, ні лісорубних квитків: «Це встановлено зверненнями до балансоутримувачів та обласного лісгоспу, адже дорога на балансі області. Тому мною та колегами депутатами подано звернення до Захисту економіки Київської області, органів прокуратури, районного відділу поліції. В ЄДР було внесено дані щодо незаконної рубки ст.246 ККУ».

О. Мефодій додав, що вже 21 лютого вдалось побачити робітників, які здійснювали вирубування: «У рамках кримінальної справи арештовано та вилучено на штрафний майданчик лісовоз з колодами дерев та знаряддя скоєння кримінальних дій, зафіксовано всіх робочих, які спилювали тополі».

А 22 лютого Захист економіки в Київській області вилучив залишки колод дерева, як докази по справі.

«Надалі порахують завдані збитки. Виконавці та замовники понесуть відшкодування збитків та відбуватимуть покарання. Буде встановлено, кому збували деревину», – упевнений депутат.

О. Мефодій також наголосив, що в 2018 році він озвучив наміри про створення Алеї пам’яті тоталітарних режимів, яка б розташовувалась саме на смугах відводу між Любарцями та трасою Київ-Харків. Але зловмисники використали цю ідею у власних цілях.

«Наразі проводитимуться слідчі дії», – резюмував він.

Інф. «ТС»

 

Share Button