Перерахунок пенсій з 1 березня: кому і наскільки підвищать виплати

Щорічний автоматичний перерахунок пенсій передбачений пенсійною реформою, яку запропонував уряд. Це означає, що для перерахування пенсій не потрібно приймати окремих рішень уряду чи парламенту. Кошти вже передбачено у державному бюджеті.

Пенсії в середньому зростуть на 255 гривень

Формула перерахунку залишається незмінною. Вона застосовувалася для осучаснення пенсій у жовтні 2017 року, за нею розраховуються новопризначені пенсії. За нею автоматично переглядатимуть пенсії щороку в березні. Пенсії збільшаться приблизно на 17%. У Мінсоцполітики наголошують, що підвищення буде меншим, якщо у людини є доплати, різні надбавки, малий стаж чи отримувала низьку зарплату.

Ця формула враховує стаж (роки сплати соціальних внесків), рівень заробітної плати, яку отримував пенсіонер, і рівень середньої заробітної плати по країні – спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат. І саме цей показник тепер щорічно збільшуватиметься, а отже і збільшуватиметься загальний розмір пенсії.

За підрахунками Міністерства соціальної політики, показник середньої заробітної плати, який враховується у формулі, зріс на 17%(на сьогодні становить 4404,35 грн). А середній розмір підвищення проіндексованих пенсій становитиме 255 грн.

«Це не означає, що всі отримають однаково 255 гривень, адже кошти розподіляються відповідно до формули. Реальне підвищення відбудеться для 8 мільйонів пенсіонерів, але підвищення не буде меншим за 100 гривень», – наголосив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Кому розраховувати на доплати?

Від січня перерахунок мають відчути люди старші за 65 років і лише за умови, якщо вони не працюють, але мають страховий стаж понад 35 років чоловіки і 30 років жінки. Максимальне підвищення – 179 гривень. Воно торкнеться всіх категорій громадян – загалом 10 мільйонів пенсіонерів. Однак підвищать виплати не всім. Зважатимуть на рівень інфляції та зростання середньої зарплати в країні за 2018 рік.

Для працюючих пенсіонерів

З 1 квітня обіцяють провести перерахунок для тих, хто пропрацював два роки після пенсії. Цей трудовий стаж додадуть до загального у формулу і враховуватимуть при проведенні виплати.

Пенсіонери з найнижчими пенсіями отримають 2410 гривень

Уряд направить додатковий фінансовий ресурс, який з’явився від розмитнення «євроблях», на доплати пенсіонерам з найнижчими пенсіями.

Цього року 1,9 млн пенсіонерів отримають 2410 грн. Йдеться про підтримку тих громадян, які мають повний страховий стаж, але низькі пенсії. Це відбулося тому, що формула перерахунку пенсій враховує не тільки стаж, а й заробітну плату.

Що ще заплановано?

Дві хвилі зростання в Пенсійному фонді пообіцяли тим, чиї виплати залежать від прожиткового мінімуму. Він має збільшуватися 1 липня і 1 грудня, разом із ним перерахують і пенсії. Підвищення буде індивідуальним.

Інф. «ТС»

 

Share Button