Дзвінкий ювілей: школа в Мирному 50 років поспіль зустрічає першокласників

Першого осіннього ранку Мирненська загальноосвітня школа святково зустрічала своїх учнів. Уже в 50-те приходять сюди першокласники, щоб здобути знання, знайти нових друзів і мудрих наставників-учителів.

Цього року за парти вперше сядуть аж 33 учні. Ось вони стоять на святковій лінійці: з цікавістю розглядають старшокласників і гостей. А тим часом розпочинається свято і малечу вітають у великій шкільній родині.

Всім до книжки й зошита повертатись час

«Цей навчальний рік проходить під знаменними датами – 30-річчя Незалежності та 50-річчя школи», – наголошує директор Тарас Похиль. Поряд із ним стоять гості –  сільський голова Вороньківської сільської територіальної громади Любов Чешко, сільський староста Сергій Яровий, начальник управління гуманітарного розкитку Вороньківської ОТГ Віктор Кравцов та директор СТОВ «Старинська птахофабрика» Сергій Міщенко.

Директор закладу вітає першокласників, випускників і нових учителів.

«У нас цього року є не лише нові учні, а й нові вчителі: вчитель початкових класів – Ольга Іщенко, учитель географії – Віта Кияниця, учитель початкових класів Юлія Пирожанська, вчитель математики – Ірина Матвєєва, яка прийшла працювати у школу за міжнародною програмою «Навчай для України», – наголошує Тарас Похиль. Згадує він і про вчителів-ветеранів, які є надійною підтримкою та опорою педколективу: «Не забувають і завжди дбають про школу та підказують нам».

Додає директор і про новий освітній простір, де комфортно навчати та навчатися. Над цим влітку потрудились неабияк: «Результат був би неможливий без новоствореної Вороньківської громади на чолі з Любов’ю Чешко, яка не тільки знаходила кошти, а й залучала підприємців, які допомогли створити цей освітній простір. Це, у першу чергу, Благодійний фонд «МХП-Громаді», який зробив ремонт фойє та класу для початкової школи, та «Старинській птахофабриці» на чолі із Сергієм Міщенком, який допоміг придбати меблі. Хочу подякувати і фермерам Олександру Соколу, Юрію Романовичу та Олександру Усику».

Подарунки щодня: не іграшки, не цукерки, а знання

«Усі, хто тут стоїть, починали свою дорогу зі школи, – з цими словами вітальну естафету продовжила сільський голова Вороньківської громади Любов Чешко. – Яких би висот ми не досягли у житті, у нас є два береги, до яких повертаємось – батьківський дім та школа».

А ще Любов Іванівна запевнила малечу, що відтепер вони щодня отримуватимуть незвичні подарунки: «Не цукерки, не іграшки, а знання».

Рюкзаки тільки для позитивних оцінок

А щоб першокласники отримали якнайбільше знань і добрих оцінок – керівник «Старинської птахофабрики» разом із старшокласниками вручили малечі яскраві рюкзаки.

«Вау, тут ланчбокс і якийсь зошит», – перешіптувались діти, розглядаючи свої нові «скарби».

«Це рюкзаки тільки для позитивних оцінок», – наголосив Сергій Міщенко і додав, що приємно здивований, адже кількість першокласників зростає.

«Приємно, бо село і школа розвиватимуться!» – підкреслив директор «Старинської птахофабрики».

Родзинкою свята стало, звісно ж, вітання від першокласників, які засипали всіх щемливими віршиками.

«Школа світла… все гаразд, можна йти у перший клас», – упевнено сказав у мікрофон маленький школярик, і на подвір’ї дзвінко «розсміявся» перший дзвоник.

У добру путь усім, хто навчає і навчається!

Комфортний освітній простір спільними зусиллями

На 50-літній ювілей Мирненська ЗОШ отримала чудовий подарунок – комфортний освітній простір.

Ремонт завершився днями. Роботи виконувалися у рамках спільного проєкту Вороньківської сільської ради та Благодійного фонду «МХП-Громаді». Спільними зусиллями вдалося відремонтувати фойє, класні кімнати, системи опалення та каналізацію. Окрім того, придбати комп’ютерну техніку та дидактичні матеріали.

На облаштування нового освітнього простору БФ «МХП-Громаді» надав 410 тис. гривень. Виділено 350 тис. грн з бюджету Вороньківської сільської ради. До проєкту долучилися СФГ «Сокіл» (40 тис. грн), СФГ «Романовича» (18 тис. грн) та ФОП Усик О.П. (25 тис. грн). СТОВ «Старинська птахофабрика» придбала меблі для першого класу на суму 50 тис. грн.

ПРЯМА МОВА

Сергій Міщенко, директор СТОВ «Старинська птахофабрика»:

– Школа – це наше майбутнє, наші діти. Ми теж вчилися у школах і розуміємо, наскільки важливий комфорт і розвиток. Зараз школа інша – потрібен інтернет, інтерактивні дошки. Потрібно допомагати і ми допомагаємо.

З кожним роком школа молодіє, бо долучаємось не тільки ми, а й місцеві фермери. І це важливо, бо разом ми стаємо сильнішими.

Ініціатива з рюкзаками належить БФ «МХП-Громаді», і сьогодні такі рюкзаки отримали не лише школярі у Мирному, Старому та Сошникові, а й першокласники по всій Україні у громадах, де ведуть свою господарську діяльність підприємства Групи МХП. А це понад 5 500 хлопчиків та дівчаток, які вперше цього року переступлять поріг школи.

Тарас Похиль, директор Мирненської ЗОШ I-III ступенів:

– Завдяки такій плідній співпраці наша школа дійсно з кожним роком молодіє. Наші учні у захваті від оновленого освітнього простору і вже облюбували куточки з оновленими меблями. Загалом, підтримку ми відчуваємо протягом усього навчального року. І тоді, коли під час пандемії виникли проблеми із підвезенням дітей, і тоді, коли потрібен сантехнік чи електрик – «Старинська птахофабрика» завжди допоможе. Для сільської школи це дуже важливо.

Більшість наших учнів – діти працівників «Старинської птахофабрики». Їх батьки приїхали сюди з різних куточків країни. Тож зараз у Мирненській школі навчаються діти з усієї України – від Одеси до Чернігова та від Донецька до Закарпаття.

За 50 років роботи наша школа випустила понад 1,1 тисячу учнів. Може серед них немає депутатів Верховної Ради, але багато порядних і добрих людей, які працюють на совість і не забувають рідну школу.

Одна з моїх цілей – не тільки дати дітям знання, а й підготувати їх так, аби зі школи виходили справжні українці і патріоти.

ПРО МИРНЕНСЬКУ ШКОЛУ У ЦИФРАХ

За 50 років Мирненська школа випустила 1114 учнів 10-11 класів. Із них 76 медалістів: 60 – «золотих» і 16 – «срібних».

Про спортивні досягнення свідчать 50 спортивних кубків, безліч грамот та дипломів.

У школі працює 28 педагогічних працівників, 16 вчителів мають вищу кваліфікаційну категорію.

Технічна база доволі розвинена: з 18 навчальних кабінетів 16 мають комп’ютерне обладнання, 11 – мультимедійні дошки, один кабінет обладнаний інтерактивною панеллю.

Цього року у рейтингу загальноосвітніх шкіл Київської області за підсумками ЗНО Мирненська школа посіла 85 місце із 439 шкіл. Найкращі результати учні показали з історії України й української мови та літератури.

Share Button