Україна офіційно відмовилась від участі в Євробаченні

Національна суспільна телерадіокомпанія України відмовилася від участі в міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019. Про це 27 лютого повідомила прес-служба НСТУ.

«Національний відбір-2019 виявив та привернув увагу нашого суспільства до системної проблеми музичної індустрії в Україні: зв’язків артистів із шоу-бізнесом на території держави-агресора, які й на п’ятому році військового конфлікту все ще залишаються дуже тісними», – наголосили в Суспільному.

У відомстві стверджують, що для частини суспільства концерти і зв’язки з РФ – це прийнятно, а в іншої – цей факт викликає обурення й несприйняття.

«В умовах надмірної політизації перебігу національного відбору Суспільний мовник вирішив відмовитися від участі в міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019», – йдеться в заяві НСТУ.

Мовник вважає, що потрібно започаткувати суспільний діалог, щоб сформулювати позиції українців щодо цієї проблеми.

Також в НСТУ пишуть, що варто розробити проект закону, який врегулює ситуацію зі співпрацею українських артистів із Росією.

В НСТУ стверджують, що після відмови переможниці Нацвідбору MARUV підписувати договір, мовник міг обрати будь-якого виконавця не з числа учасників Нацвідбору, але відмовився від такої альтернативи і звернувся до інших фіналістів. Однак гурти Freedom Jazz та Kazka також відмовилися від участі в Євробаченні-2019.

До слова, Україна вдруге відмовляється від участі в міжнародному конкурсі. Зокрема, у 2015 році Україна відмовилася від Євробачення через анексію Криму та окупацію Донбасу внаслідок військової агресії сусідньої Росії.

Міжнародний пісенний конкурс «Євробачення» цього року відбудеться у Тель-Авіві (Ізраїль) у середині травня.

Джерело: Укрінформ

Share Button