В багажі американця київські митники виявили старовинний самовар

Київськими митниками вилучено предмет старовини, який може мати культурну цінність як об’єкт матеріальної культури, що має історичне значення – самовар.

Старовинний самовар 1877 року виготовлення з клеймами самоварних фабрикантів братів Баташових громадянин США намагався вивезти через аеропорт «Бориспіль» до РФ транзитом через Польщу.

Для проходження митного контролю іноземець самостійно обрав спрощену систему – «зелений коридор», чим засвідчив, що не має предметів, на переміщення яких потрібен дозвіл.

На момент проходження митного контролю дозвільних документів на право переміщення через митний кордон України самовару чоловік не мав, за консультацією до інспекторів митниці не звертався та письмово митної декларації не заповнював.

Своїми діями пасажир порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, на яких обмежено переміщення культурних цінностей  через митний кордон України

Складено протокол про порушення митних правил за ст. 471 Митного кодексу України. Самовар вилучено до винесення судом рішення у справі.

Пресслужба Київської митниці Держмитслужби

Share Button