Святковий розмай у Борисполі в ювілейний День Незалежності

У День незалежності України бориспільці вправлялися у різних видах спорту, насолоджувалися пісенною творчістю та хизувалися вишиванками.

Задля того, аби жителі та гості міста цього святкового дня могли відпочити родинами і зустрітися з друзями, організаторами було проведено низку заходів. І хоча на святкових локаціях було не вельми велелюдно (мабуть, багато хто все ж надав перевагу традиційному викопуванню картоплі), кожен мав розвагу до душі.

Ювілейний – 30-ий – День Незалежності у Борисполі розпочався зарядкою, забігом у вишиванках та велозаїздом. Естафету спортивного блоку підхопили масові спортивні заходи у парку культури та відпочинку. По-сусідству була розташована локація Центру туризму та краєзнавства учнівської молоді, де активна й небайдужа до подорожей Україною молодь ділилася нюансами туристичного життя. Варто зауважити, що в рамках соціального проєкту президента України «Активні парки» в районі Соцмістечка цього святкового дня для прихильників рухливого і здорового способу життя було відкрито незвичну спортивну зону.

Дещо іншого, неспортивного, спрямування відбувалися заходи на території Державного історичного музею. Акція «Єднаюся. Дію. Пишаюся» та концертна програма за участі творчих аматорських хорових колективів громади під відкритим мирним та незалежним небом Борисполя зібрали того дня разом небайдужих, активних, щирих, «легких на підйом», незалежних від буденних проблем, незаангажованих домашніми турботами жителів громади. Свої пісні представили хорові колективи «Барви України», «Червона калина», «Терниця» (Бориспіль), Лебединський народний аморський хор, фольклорні ансамблі «Криниченька» (Городище), «Любарчанка» (Любарці), гурт «Отаман» (Сеньківка), родинний дует «Два серця» (Іванків), дует «Душа» (Кириївщина) та ін. Також експонувалися виставки робіт юних фотоаматорів ЦТТ «Евріка» та членів Творчого клубу «Спілка митців Борисполя».

Того дня Бориспільський музей став однією зі 120 локацій для проведення молодіжної акції «Єднаюся. Дію. Пишаюся», учасники якої висловили своє бачення майбутнього України у спільно створених малюнках. У Борисполі організатором акції виступила арт-студія «RedCat» (керівник Людмила Степанян). До створення малюнку міг долучитися кожен перехожий.

Фотозони на Європейські площі та виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Краса – то найкраща криниця, із неї століття черпають життя» на Алеї майстрів у міському парку доповнили розмаїття святкових заходів. А концертна програма за участі дитячих творчих колективів, солістів, гуртів та виступ заслуженої артистки України Оксани Стебельської і вокально-інструментального ансамблю «Українські барви» своїм розмаєм дзвінких українських голосів, соковитими фарбами національного вбрання, щирими усмішками й прихильністю до глядачів не залишили байдужими жодного із присутніх на святі. Глядачі вболівали за своїх маленьких артистів (якщо то був виступ дитячого гурту) та підспівували добре відомі пісні. А звернення зі сцени до гостей та учасників свята Бориспільського міського голови Володимира Борисенка зі словами привітання з нагоди 30-ої річниці Незалежності України зустріло підтримку оплесками та гучним спільним «З Днем Незалежності!»

Завершився вечір святкового дня дитячою розважально-ігровою програмою та презентацією документального фільму «Час свободи».

Юлія ЛИСИЦЯ, фото Сергія Марченка

 

Share Button