Бориспільська громада вшанувала жовто-блакитний стяг

Урочистості на Європейській площі міста 23 серпня відбулися з нагоди Дня Державного прапора України

Цього святкового дня за церемонією підняття Державного прапора України біля приміщення міської ради на Європейській площі Борисполя гордо спостерігали ті, хто творить сучасну історію нашої держави, і кому розбудовувати Україну в майбутньому: збагачене життєвим досвідом старше покоління, натхненна патріотизмом молодь, освітяни, держслужбовці, депутати, сільські старости, працівники культури та інших галузей життєдіяльності нашої ОТГ, небайдужі громадяни. Солідності та особливої значимості заходу додала присутність представників Нацгвардії, прикордонних військ та повітряних сил військової частини А 2215. Почесне право підняти прапор України надали саме військовослужбовцям військової частини А 2215 лейтенанту Михайлу Брацьо та лейтенанту Емілю Перекрьостову.

Міський голова Володимир Борисенко урочисто звернувся до присутніх зі словами вітання: «Наша ненька-Україна має сильні символи – це і Тризуб, це і славень, написаний нашим земляком Павлом Чубинським, це і жовто-блакитний стяг, – акцентував на головному він. – Ми, українці, дуже патріотична нація. І щойно ми всі це відчули, адже коли звучить славень, коли піднімається Державний прапор України, завжди прискорюється серцебиття. Тому присутнім – і військовослужбовцям, які при виконанні своїх обов’язків завжди на грудях мають прапор України, і правоохоронцям, і держслужбовцям, які перед початком робочого дня слухають слова Гімну і піднімають Державний прапор України, хочу побажати ніколи не здаватися! Ми незламна нація! На долю України випало дуже багато складних часів, але ми зможемо, ми переможемо! Тому що разом ми – українці, разом ми – нація. Слава Україні!»

Своєю чергою, ведучий урочистостей наголосив, що любов і шану до своєї держави ми передаємо молодим поколінням українців – хай зростають гідними своєї могутньої держави України. Тому доброю традицією в День Державного прапора України стало вручення міським головою паспортів кращим учням закладів загальної середньої освіти.

Цього святкового дня паспорти громадянина України отримали: Максим Коцепуп (Бориспільська ЗОШ № 6), Мар’яна Пшиченко (Бориспільська ЗОШ № 1 імені Юрія Головатого), Даніїл Майсак (Бориспільський НВК «Гімназія «Перспектива» – ЗОШ I-III ступенів імені Володимира Мономаха), Віталій Цілик (Іванківська ЗОШ), Тимофій Синельник (Рогозівська ЗОШ).

Продовжуючи низку нагороджень, голова організації ветеранів України Анатолій Пасічний повідомив присутнім, що День Державного прапора України – чудова нагода вручити пам’ятні медалі «30 років Незалежності України» активним керівникам громадських організацій Борисполя. Такі медалі, зокрема, отримали Володимир Сукач, Надія Драпей, Наталія Логачова, Любов Даниленко, Валентина Купрієнко, Петро Даньков, Сергій Лукашов, Анатолій Пасічний.

Над Європейською площею міста замайорів синьо-жовтий прапор нашої держави, а в повітрі витали слова про власне український стяг. Промовці наголошували, що за останні роки він набув особливого значення для кожного українця: став символом нашої боротьби за територіальну цілісність, прапор, омитий кров’ю та пробитий кулями ворога в боях. У цей урочистий день хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих синів та доньок України, які у різні роки ціною власного життя захищали свободу і незалежність нашої держави.

Насамкінець відбулося покладання квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні, до Меморіалу Слави та до пам’ятника загиблим воїнам АТО від Бориспільської міської територіальної громади.

Юлія ЛИСИЦЯ, фото Сергія МАРЧЕНКА

 

Share Button