Сплачуйте лише за фактично спожитий газ

Редакція одержала листа від жительки села Вороньків Софії Кохан. Пенсіонерка вже зверталася з проханням роз’яснити порядок і правила нарахування щомісячної сплати за спожитий нею газ наприкінці минулого року, та у неї знов виникли запитання. Жінка вважає, що їй спеціально надсилають платіжні документи із завищеною кількістю спожитого газу, яка не відповідає показникам лічильника.

З проханням роз’яснити ситуацію «ТС» звернулася до спеціалістів Броварського відділення ПАТ «Київоблгаз», яке обслуговує Бориспіль і Бориспільський район. Відповідь старшого інженера з експлуатаційної діяльності Ігоря Зайончика подаємо з деякими скороченнями, оскільки вона носить характер рекомендації з питань сплати для людей, які мають індивідуальне газове опалення і лічильники.

«Згідно з «Правилами постачання природного газу» та Кодексом газопостачальних систем… побутовий споживач за умовами договору розподілу природного газу розраховується за лічильником газу. Він зобов’язаний щомісяця станом на перше число знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п’яти діб (до 5-го числа включно) надавати їх оператору ГРМ у  спосіб, визначений договором розподілу природного газу.

За єдиним номером контакт-центру 044 3646104, 044 3949104, з 8.00 до 20.00;

написавши листа на електронну адресу contact@kv.104.ua;

вказавши показання лічильника газу на перше число місяця у платіжному документі за попередній місяць (у разі необхідності);

через «особистий кабінет» на офіційному web-cайті kv. 104.ua;

через короткий смс-номер 7 104;

звернутися до Броварського відділення ПАТ «Київоблгаз» за телефонами : (04595) 6-75-38, 5-52-21.

У разі неотримання оператором ГРМ до 06 числа місяця, що наступає за розрахунковим, показань лічильника газу та за умови, що лічильник газу не оснащений засобами дистанційного передавання даних, фактичний об’єм розподілу та споживання природного газу за розрахунковий період визначається оператором ГРМ на рівні планового місячного об’єму споживання на відповідний період… Якщо за підсумками наступного місяця споживач своєчасно надасть покази лічильника газу, формування об’єму розподілу та споживання природного газу за період зазначеного місяця здійснюється з урахуванням наданих показників.

Оператор ГРМ має право здійснити контрольні зняття показників лічильника природного газу споживача та зобов’язаний не рідше одного разу на шість місяців здійснювати контрольні зняття показників лічильника… та формувати об’єм розподілу і споживання природного газу по об’єкту споживача за розрахунковий місяць.

Якщо у споживача, який використовує природний газ комплексно, на дату контрольного зняття показань ЗБТ показання лічильника будуть менші, ніж надані споживачем за попередній місяць в опалювальний період, то ці контрольні показання вважаються фактичними показаннями лічильника станом на перше число місяця, в якому провадиться контрольне зняття показань ЗБТ.

Для запобігання розбіжностей показників лічильника газу в квитанціях з фактичними необхідно передавати першого числа щомісяця у спосіб наведений вище».

Непорозумінь з платіжними документами не виникло б, якби споживач щомісяця вчасно передавала відомості про спожитий газ.

«Певно, таких даних  надано не було, – пояснив в. о. майстра з експлуатації Василь Косинський. — Тому комп’ютер  розрахував середні показники, і оскільки вони перевищили фактично спожитий газ, це обурило Вашу дописувачку. Та ніякої трагедії в цьому немає, жінці просто треба сплатити за фактично спожитий газ і не перейматися. Ніхто не вимагатиме з неї переплати».

Спеціаліст вважає, що провини працівниці розрахункового відділу в тому, що С. Кохан були надіслані платіжні документи з більшими цифрами немає.

«Якщо ж у споживача виникають претензії, він завжди може звернутися  у єдине абонентське вікно у нашому офісі за адресою: м. Бориспіль, вул. Шевченка, 100», – порадив В. Косинський.

Ще одну пораду споживачам, особливо старшого віку, почули від спеціалістів економічного відділу  райдержадміністрації: сільським жителям треба не соромитися звертатися з питаннями стосовно сплати за газопостачання до працівників сільради. Вони мають, у першу чергу, надати допомогу своїм односельцям, розібратися в тих питаннях, які для багатьох людей поважного віку здаються складними або незрозумілими. І, як висновок, можна порадити споживачам не звертати особливої уваги на цифри, які побачите в надісланій квитанції, самим стежити за показаннями лічильника і сплачувати лише за фактично спожитий газ. А ще все ж таки, по можливості, передавати відомості про спожитий ними газ у газконтору.

Підготувала Наталія МОЖАЙКІНА, «ТС»

Share Button